Вимоги до макету

Створення макету для флексодруку

Дані приймаються на носіях flash USB, CD, DVD, через e-mail, ftp-сервер чи сервери-файлообмінники в мережі Інтернет. Версії файлів для РС платформи.


Формати файлів


Оригінал-макет надається в тій програмі векторної графіки, в якій він створювався. Перевагу надаємо Adobe Illustrator (до версії CC, включно). Corel DRAW (до версії 11, включно), та Free Hand (до версії MX, включно).
Подається один фрагмент оригінал-макету потрібного розміру, який пізніше буде розмножений, відповідно до ширини матеріалу та діаметру валу.
Обов’язковим є дотримання фізичних розмірів зображення і погодження, перед розробкою дизайну, розмірів з технічними даними пакувального обладнання.
Необхідно всі елементи дизайну, що були створені у векторних програмах залишати у векторних форматах (не перетворювати в bitmap).
Не варто використовувати у зображеннях створених програмою Corel DRAW ніяких спцефектів (таких як тінь, прозорість, лінза та ін.).
Не приймаються для подальшої роботи оригінал-макети, що створені в програмах верстки (наприклад, Adobe Page Maker, QuarkXPress і т.д., офісних програмах Word, Excel, Power Point), а також у вигляді повністю відрастрованого (bitmap) зображення, оскільки втрачаються векторні елементи, наприклад шрифти і штрих-коди, що є недопустимим.
Формат PDF/X-1a, що відповідає міжнародному стандарту ISO 15930 не є зручним для підготовки зображень для флексодруку.

Шрифти


Всі шрифти повинні бути перетворені в криві, за виключенням випадків, коли необхідно редагувати текстову інформацію. В останньому випадку – додаються окремо файли, використаних в роботі шрифтів.
Бажано уникати використання шрифтів «вивороткою» розміром менше 10 pt, тобто білий колір шрифта по темному фоні CMYK, та менше 7 pt, коли колір плашки є SpotColor. Текст погано читається, через несуміщення фарб та растрування, коли колір шрифта заданий, наприклад, кількома кольорами CMYK . Також при подальшій зміні текстової інформації це призведе до заміни більшої кількості флексоформ. Тому, зазвичай, текстову інформацію друкують одним з кольорів, що використовуються в макеті.

Кольори


Всі елементи векторної графіки повинні бути представлені в моделі CMYK, або Multicolor.
Додатково вказуються кольори з каталогу Pantone чи інші SpotColor. Обов’язково до проекту додається інформація про фарбовість друку.
При необхідності, можемо надати ICC-профіль друкарського процесу для використовуваного типу матеріалу та фарб.
При друці на прозорих, металізованих та деяких інших видах плівки, використовується так-звана біла підложка (повний або вибірковий задрук плівки білою фарбою з подальшим нанесенням решти кольорів). В такому випадку, необхідно представити цю підложку окремо у векторному форматі. Найкраще це зробити окремим шаром в Adobe Illustrator.
Мінімально відтворювана растрова крапка для флексо, знаходиться в межах 1% – 2%. Тому бажано не використовувати градієнти та інші векторні елементи з нижчими відсотками. Це стосується і растрових зображень, але вони під час додрукарської підготовки правляться під вимоги флексодруку.

BITMAP


Растрові зображення просимо подавати у вигляді підлінкованих *.PSD файлів з незведеними шарами (Layers) програми Adobe Photoshop. Ефекти програми Photoshop не потрібно перетворювати в шари. Растрові формати, що використовують ущільнення з втратою якості, використовувати не бажано. Для сканованих зображень, які подаються без доопрацювання, прийнятним є формат *.TIFF без компресії.
При збереженні файлу ОБОВ’ЯЗКОВО зберігати зображення з робочим ІСС профілем.
Растрове зображення може бути збережено в будь-якій системі опису кольорів, CMYK, RGB, Lab... Проте, необхідно враховувати, що в кінцевому варіанті зображення конвертується в CMYK чи Multicolor separation з використанням ІСС профіля нашого друкарського процесу, що неодмінно вплине на кольоропередачу та кольорове охоплення.
Роздільна здатність растрового зображення повинна бути не нижчою 300 dpi, проте немає особливої потреби використовувати зображення більше 600 dpi.

Затвердження замовником


Oригінал-макет затверджується замовником після додрукарської підготовки. Замовнику надсилається електронний варіант підготовленого оригінал-макету. На вимогу виготовляється кольоропробний видрук (цифрова кольропроба), на спеціальному обладнанні.
Підписаний макет надсилається нам в електронному вигляді з підписом та печаткою замовника, або його довіреної особи.